Przewodnik turystyczny po atrakcjach w Stroniu Śląskim

Stronie Śląskie to niezwykle piękny kurort wypoczynkowy, w którym pobyt bez względu na panująca porę roku, dostarczy na wiele przyjemności i atrakcji. Miejscowość położona jest w województwie dolnośląskim, u podnóża masywu Śnieżka, Masywu Krowiarka oraz Gór Złotych i Bialskich. Przepływają tędy także trzy rzeki, Morawka, Sienna Woda i Biała Lądecka. To właśnie te elementy w największym stopniu determinują sposób spędzenia czasu. Baza noclegowa zapewnia nam natomiast przyjemny wypoczynek w zacisznych zakątkach miejscowości. Tanie noclegi w Stroniu Śląskim to propozycja prywatnych ośrodków wczasowych, gdzie ceny za dobę zaczynają się już od 30 złotych.

Stronie Śląskie to miejsce, w którym warto przygotować się na piesze wycieczki po okolicy. Skłania ku temu bogata siatka szlaków turystycznych prowadzących w najpiękniejsze miejsca w Sudetach wschodnich. Jedną z tras jest żółty szlak wiądący na Śnieżkę. To możemy natrafić na niezwykłą jaskinię niedźwiedzią, w której znajdują się liczne skamieliny i inne formy geologiczne, które wciąż są odkrywane. Szlak turystyczny prowadzący w okolicę doliny Morawki, przecina wyjątkowy krajobraz uzupełniony przez ciekawe obiekty. Jednym z nich jest zabytkowy wapiennik. Piec używany w XIX wieku, do wypalania rękodzieła tutejszych rzemieślników. Na ostatniej jego kondygnacji mieszka kolonia nietoperzy rzadkiego gatunku. Podkowiec mały jest niezwykle cennym gatunkiem w skali całej Europy.
Dolina Morawki to również miejsce, gdzie skupione jest życie podróżnych w sezonie letnim. Tu bowiem znajduje się strzeżone kąpielisko z bogatą ofertą atrakcji i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Mamy więc okazję spróbować swoich sił w sportach wodnych, spośród których najpopularniejsze są spływy kajakowe i łapanie wiatru w żagle.

Podczas zwiedzania miejscowości, przyjdzie nam zapoznać ciekawą historię terenów ziemi kłodzkiej. Podkreślić więc należy obecność bardzo wartościowego Kościoła Matki Bożej Królowej Polski, który pochodzi najprawdopodobniej z XIII wieku, zaś znajdujący się w jego wnętrzu ołtarz z 1770 roku. Koniecznie zobaczyć powinniśmy dworzec kolejowy z roku 1897, położony przy ulicy Kościuszki, w sąsiedztwie Pałacyku Królewny Marianny, w którym obecnie zlokalizowany jest Urząd Miasta.
Stronie Śląskie pozwala nam spędzić cudowny i aktywny czas, w malowniczym miejscu i w pełni wykorzystać możliwości oferty turystycznej. To jedno z najbardziej ciekawych i pełnych atrakcji miejsc w województwie dolnośląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>