Na wakacje do Zamościa

Każdy kto raz przyjedzie do Zamościa może mieć pewność, że będzie chciał tam wracać. Duża ilość zabytków, w tym XVI-wiecznym mieście sprawia, że nie sposób zobaczyć je wszystkie w ciągu kilkudniowego pobytu. Warto wspomnieć, że Zamość poza piękną architekturą znany jest także z bliskości malowniczej krainy jaką bezsprzecznie jest Roztocze. Dłuższy pobyt w Zamościu, możliwy dzięki dobrym ofertom noclegowym, z pewnością będzie niezapomniany dla każdego.

Co warto zobaczyć

Przebywając w Zamościu warto skierować swoje kroki na tamtejszy Rynek Wielki. Podobnie jak pozostałe części miasta, powstał on w XVI wieku według projektu Bernardo Morando. Głównym jego celem było sprawienie, aby rynek był miejscem reprezentacyjnym miasta, wolnym od handlu, który miał się odbywać na rynku Solnym i Wodnym. Założenie udało się wcielić w życie, dzięki temu do dziś Rynek Wielki robi duże wrażenie na każdym przebywającym w mieście turyście. Istotnym elementem jest Ratusz. W okresie wakacyjnym usłyszeć można płynący z niego hejnał – co ciekawe odgrywany jest tylko na trzy strony świata, bowiem według podań założyciel miasta Jan Zamoyski nie przepadał za Krakowem, w związku z czym nie życzył sobie trąbienia w jego stronę. Miejscem, do którego warto się wybrać jest Park Miejski. Utworzono go w okresie dwudziestolecia międzywojennego, malownicze alejki i krajobrazy sprawiają, że w parku można się wyciszyć. Na jego terenie znajduje się również staw, można go nie tylko podziwiać, istnieje bowiem możliwość przepłynięcia się po nim łódką, z której chętnie korzystają spędzający tam urlop turyści. Punktem w Zamościu, który jest najchętniej odwiedzany przez rodziny z dziećmi jest z pewnością tamtejszy ogród zoologiczny. Nie brakuje tam zwierzaków, które wzbudzą zainteresowanie nie tylko najmłodszych, w zoo można bowiem zobaczyć jaguary, krokodyle, zebry, czy żyrafy. Ogród zoologiczny w Zamościu jest jedynym tego typu obiektem w Polsce wschodniej.

Baza noclegowa Zamościa

Turyści chcący spędzić urlop w Zamościu powinni wcześniej zadbać o znalezienie zakwaterowania. Oczywiście w mieście nie brakuje obiektów oferujących noclegi – Zamość jest pełen hoteli, tańszych hosteli czy pensjonatów, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Osoby lubiące mieszkanie w kwaterach prywatnych również bez problemu znajdą lokum. W Zamościu można znaleźć zakwaterowanie na każdą kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>