Lato w Zielonej Górze, czyli żużlowe i winne eskapady

Każdego roku, wybierając się na wakacje myślimy na pewno o urlopie spędzonym nad morzem, bądź nad pobliskim jeziorem. Mimo wszystko, od czasu do czasu każde wczasy zasługują na małą odmianę i warto wybrać miejsce, gdzie pojedziemy i zobaczymy coś nowego. Oczywiście, punktem na mapie, jaki możemy zwiedzić w tym letnim okresie jest Zielona Góra, czyli miasto położone na zachodzie naszego kraju, w województwie lubuskim (województwo lubuskie z wikipedią) .

Miejscowość historycznie należy do Dolnego Śląska, obecnie jednak administracyjnie dzieli swoją władzę z Gorzowem Wielkopolskim. Liczy sobie ponad 130 000 mieszkańców i jest największym miastem, zarówno pod względem liczby ludności jak i powierzchni tamtych terenów.

Centrum Zielonej Góry wraz z słynnym deptakiem zmienia się nie do poznania za sprawą winobrania, które organizowane jest w okolicach września. Jest to słynne na całą Polskę wydarzenie, dzięki któremu do miasta ściągają turyści, aby napić się dobrego regionalnego trunku i dobrze się przez cały tydzień bawić. W trakcie imprezy można bezkarnie spożywać alkohol na ulicach, co jest bardzo dobrym pomysłem, za pomocą którego władze pokazują innym miastom, iż możliwa jest kulturalna zabawa po alkoholu.

Mimo, że o Zielonej Górze nie słyszy się co chwilę w mediach, jest to miejscowość bardzo ciekawa, również za sprawą miłości jej mieszkańców do wszelakiego rodzaju sportów. Bardzo popularny jest żużel, a drużyna która reprezentuje tę osadę pod wizerunkiem Myszy Falubazu, już 11 raz zdobyła złoto na Mistrzostwach Świata od roku 2001.

Baza noclegowa jest dość rozległa i możemy wybrać, gdzie chcemy wypocząć – w luksusowym hotelu, w agroturystyce na wsi w styczności z przyrodą czy w kwaterze (Zielona Góra z meteorem). Wyjazd do Zielonej Góry na pewno będziemy mogli zaliczyć do tych najbardziej udanych, jednak musimy pamiętać, że aby spędzić na prawdę przyjemne wakacje, musimy wcześniej je dobrze zaplanować tak, aby atrakcji starczyło nam na cały pobyt. Oczywiście, nie możemy przejść obojętnie obok Palmiarni, w której znajdziemy okazy roślin z innych stref klimatycznych i tym samym wiele się nauczymy z dziedziny przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>