Jezioro Lampackie jako centrum rozrywki w Sorkwitach

Sorkwity są jedną z bardziej malowniczych miejscowości leżących w województwie warmińsko-mazurskim. To miejsce jest najbardziej oblegane w sezonie wiosenno – letnim, kiedy to pogoda pozwala w pełni korzystać z atrakcji turystycznych, których tam nie brakuje. Są położone nad jeziorami, dodatkowo w okolicy przepływa rzeka, zatem każdy amator wodnych atrakcji na pewno znajdzie zajęcie, które przypadnie mu do gustu. Dla większości wypoczywających największą rozrywkę stanowią znajdujące się tam jeziora.

Jezioro Lampackie (aplikacja Wikipedia) jest miejscem, w którym każdy znajdzie udogodnienia dla siebie. Wokół tego zbiornika wodnego powstało kilka dzikich plaż, na których można się opalać, zostały wytyczone tam także kąpieliska. Poza kąpaniem się w wodach jeziora, można również zdecydować się na łowienie w nim ryb (koniecznie trzeba pamiętać o wykupieniu zezwolenia). Nie każdy wie, że jeden z piękniejszych spływów kajakowych ma swój początek właśnie w Sorkwitach. Spływ rzeką Krutynią, który ciągnie się przez blisko 100 kilometrów zaczyna się na wyżej wspomnianym akwenie – amatorzy spływów z pewnością nie przepuszczą okazji jaką jest poznanie tego malowniczego szlaku.

Alternatywą może być na przykład poznanie przebiegających tamtędy szlaków turystycznych. Jednym z nich jest szlak Melchiora Wańkowicza, który swój początek ma w Sorkwitach. Przez pewien czas biegnie on równolegle do wspomnianego wcześniej spływu kajakowego, jednakże po drodze lądowej. Po szlaku mogą poruszać się zapaleni piechurzy, nierzadko można spotkać tam osobę jadącą na rowerze, czy poruszającą się konno, ponieważ tor jest dostosowany do wszystkich tych rodzajów aktywności. Część przebiega przez Mazurski Park Krajobrazowy, nietrudno zatem się domyślić, że roztaczające się widoki są wyjątkowo piękne. Mogą tu wypoczywać nie tylko osoby lubiące aktywny wypoczynek, lecz również te preferujące zwiedzanie interesujących obiektów. Niezależnie od tego w jaki sposób chce się spędzić urlop warto pamiętać, że konieczne jest znalezienie zakwaterowania (aplikacja Meteora). Baza noclegowa tego miejsca jest na szczęście spora, można wynająć wygodny pokój w pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym oraz domu prywatnym (noclegów można szukać pod słowami „noclegi Sorkwity”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>