Jakie miejsca warto zobaczyć na Suwalszczyźnie?

Suwalszczyzna to jedna z bardziej popularnych krain we wschodniej Polsce. Turystyka w tym regionie prężnie się rozwija a to wszystko dzięki niesamowicie atrakcyjnym dla turystów warunkom geograficznym i przyrodniczym. Zarówno ukształtowanie terenu w tych okolicach, jak i bogata, niepowtarzalna flora i fauna powodują, że tak wiele osób przyjeżdża w te strony. Na co zwrócić uwagę wybierając się na Suwalszczyznę?

Przede wszystkim uwadze żadnego turysty nie powinna umknąć obecność niezwykle dużej ilości jezior w tym regionie. Wystarczy wspomnieć chociażby na jedno z najgłębszych – Jezioro Hańcza (wikipedia.org) – które robi naprawdę imponujące wrażenie nawet na turystach, dla których warunki przyrodnicze danego miejsca są zupełnie obojętne. Na Suwalszczyźnie znajdziemy także inne, ale także popularne wśród turystów – Jezioro Wigry. Warto pamiętać jednak, że w tych okolicach znajduje się również mnóstwo mniejszych obiektów tego typu. Można obejrzeć je z bliska na przykład dzięki organizowanym w tej okolicy spływom kajakowym. Jest to niewątpliwie sposób nie tylko na zwiedzenie okolicy, ale także na aktywne spędzenie czasu, bardzo atrakcyjne szczególnie podczas upalnego lata, kiedy to każdy kontakt ze zbiornikami wodnymi jest dla turystów prawdziwym wytchnieniem. Ilość tras wodnych, na które możemy wybrać się kajakami jest naprawdę imponująca, wobec czego nic dziwnego, że Suwalszczyzna jest ulubionym miejscem wakacyjnych wypraw miłośników kajakarstwa. Oczywiście w tej okolicy możemy także uprawiać inne sporty.

Warto pamiętać, że na Suwalszczyźnie znajduje się jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce : Wigierski Park Narodowy. Warto wybrać się do niego nie tylko ze względu na przepiękne widoki i szansę na kontakt z prawdziwą i nieujarzmioną naturą. Park ten jest jednym z miejsc, w którym spotkamy mnóstwo niezwykle rzadkich okazów zarówno flory, jak i fauny. Przygotowane szlaki turystyczne zachęcają do wędrówek pieszych i rowerowych. Suwalszczyzna to zatem przepiękna kraina, którą koniecznie warto zobaczyć. Co więcej, komfortowa baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) sprawia, że warto wybrać tutaj noclegi. Suwalszczyzna to także miejsce, w którym organizowanych jest mnóstwo wydarzeń o charakterze kulturalnym czy sportowym, dlatego warto przyjechać w te strony szczególnie podczas sezonu letniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>