Ciekawe wydarzenia na Roztoczu

Chcąc mieć absolutną pewność, iż na Roztoczu podczas urlopu nie spotka nas ani chwila nudy, warto w takiej sytuacji zobaczyć, jakie wydarzenia kulturalne i muzyczne będą miały miejsce w ramach cyklicznych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Jest ich całkiem sporo, dlatego można spokojnie rezerwować miejsca do spania. Proponowane na terenie Roztocza noclegi (sprawdź) dla przyjezdnych słyną z komfortu i wspaniałej atmosfery. Tym bardziej, że tutejsza baza noclegowa z każdym rokiem proponuje coraz ciekawsze możliwości dla osób podróżujących z całymi swoimi rodzinami. Na pewno dużą atrakcją będzie także odwiedzenie pobliskiego Zamościa, o którym tutaj możecie dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy.

W pierwszej kolejności jeśli chodzi o lokalne atrakcje, na Roztoczu znajdzie się coś dla fanów ciężkich brzmień gitary oraz perkusji. Mianowicie właśnie tutaj regularnie odbywa się Cieszanów Rock Festiwal. Niektórzy uważają, że festiwal nie odbiega jakością od koncertów na Przystanku Woodstock. W takim razie, jeśli ktoś nie mógł jechać na ten prestiżowy festiwal, zawsze może wybrać się nad Roztocze, na pewno nie będzie żałować swojej decyzji. Kolejnym wydarzeniem, w którym warto uczestniczyć jest Festiwal Kultury Pogranicza. Tutaj już mamy okazję spotkać się przede wszystkim z muzyką folkową, przede wszystkim mamy okazję zobaczyć kulturę regionalną i posłuchać muzyki roztoczańskiej. Wystarczy wybrać się w tym celu do Gorajca znajdującego się w pobliżu Cieszanowa.

Wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, jest świetnym rozwiązaniem na spędzanie czasu w wolnych chwilach na wakacyjnym urlopie. Gdy już będziemy planować sobie pobyt w Roztoczu, możemy zdecydować się na pobyt podczas Jarmarku Świętego Wawrzyńca. Wydarzenie odbywa się w Bełżcu na samym początku sierpnia, jest to doskonała okazja do tego, by zapoznać się z rzemiosłami, które niestety zmierzają ku wyginięciu. Dodatkowo podczas tego święta mamy wyjątkową okazję, by wypróbować regionalnej kuchni przygotowanej przez tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Poszukując największego wydarzenia kulturowego, jakie odbywa się na całym Roztoczu, warto wybrać się na Letnią Akademię Filmową w Zwierzyńcu. Impreza rozpoczyna się w sierpniu. Przyjeżdżają tutaj znani aktorzy, reżyserzy, jak również dziennikarze. Mimo wielkiego prestiżu, tak naprawdę impreza odbywa się w bardzo przytulny i dostępny dla widzów sposób, wszystkie sale gimnastyczne w szkołach zamieniane są na sale kinowe. W ten sposób można obejrzeć mnóstwo interesujących filmów w zaledwie kilka dni.

2 myśli na temat “Ciekawe wydarzenia na Roztoczu”

  1. Jeśli tylko macie okazję wybierzcie się na Festiwal Kultury Pogranicza, wspaniale zorganizowane i niezmiernie ciekawe doświadczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>