Bielsko-Biała – miasto, w którym nie można się nudzić

Polska to fascynujący kraj, w którym możemy odwiedzić wiele interesujących miast i miejscowości, posiadających bogatą ofertę turystyczną. W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów cieszy się Bielsko-Biała. Miasto to położone jest na Śląsku, tuż u stóp Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. Z roku na rok miejsce to odwiedzane jest przez coraz większą liczbę turystów.

Bielsko-Biała to miasto, które rozciąga się na powierzchni około 125 km kwadratowych. Mnogość atrakcji turystycznych, ciekawych wydarzeń kulturalnych, a także zabytków jest ogromnym atutem tego miejsca. Warto zapoznać się także z gastronomiczną „mapą” miasta, znajdziemy tu obiekty takie jak bary i restauracje, w których możemy spróbować lokalnych, tradycyjnych potraw. W miejscowości bez problemu odszukamy również nocleg. Tutaj przydatna będzie wyszukiwarka internetowa, w której znajdziemy zestawienie ofert wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli, pensjonatów oraz domków noclegowych [znajdź pod hasłem: ‚noclegi Bielsko-Biała’].

Miłośnicy rowerów będą zachwyceni ogromną ilością występujących tutaj ścieżek rowerowych oraz różnych szlaków. Na terenie miasta znajdziemy około 150 kilometrów takich tras. Ze względu na świetną lokalizację, przemierzając różne szlaki rowerem, można podziwiać piękne widoki. Bardzo dużą popularnością cieszy się Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków-Morawy-Wiedeń [znajdź pod hasłem: ‚międzynarodowy szlak rowerowy’], który przebiega właśnie przez Bielsko-Białą.

Bardzo ciekawą alternatywą dla jazdy na rowerze, jest przemierzanie szlaków pieszo. Często wybierany jest Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Możemy obejrzeć wiele ciekawych obiektów, które z pewnością zainteresują wszystkich inżynierów. Bardzo ciekawy jest Szlak Architektury Drewnianej. Znajdziemy tam około 95 różnych zabytkowych obiektów, w skład których wchodzą między innymi kościoły, kapliczki, leśniczówki, karczmy oraz skanseny, a także zwykłe chałupy. Bielsko-Biała to niesamowite miasto o bardzo interesującej historii i tradycji, w którą warto się zagłębić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>