Atrakcje turystyczne okolic Sianożęt

Szukając noclegu nad Morzem Bałtyckim warto rozważyć mniejsze miejscowości takie jak Rusinowo, Sarbinowo, czy omawiane dziś Sianożęty. Położone blisko Kołobrzegu oraz Ustronia Morskiego. Jest to mała miejscowość turystyczna z bardzo ładnym i malowniczym wybrzeżem morskim. Baza noclegowa jest tutaj różnorodna. Są hotele i pensjonaty oraz kwatery prywatne, a także blisko plaży domki wieloosobowe i pola kempingowe. Znajdzie się oferta dla osób z zasobnym portfelem, ale można tutaj spędzić również niskobudżetowe wakacje nad morzem.

Wokół Sianożęt znajduje się wiele malowniczych tras rowerowych. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy sportów wodnych. Warto wybrać się na trening biegowy, marsz z kijami do nordic walking lub po prostu długi spacer wzdłuż wybrzeża. Kilka lub kilkanaście kilometrów stąd znajduje się wiele zabytków i atrakcji turystycznych. Można tam wybrać się na rowerze lub nawet pieszo. W pobliżu znajduje się między innymi zabytkowa latarnia morska, Skansen Chleba oraz park linowy. Bogata historia i kultura tego regionu są warte zgłębienia podczas zwiedzania. Warto również spróbować tutejszej kuchni, szczególnie bałtyckich ryb z tutejszych smażalni.

Noclegi w Sianożętach to też świetna opcja do zaplanowania urlopu z plażowaniem i dłuższymi wycieczkami. Nocując tutaj można udać się w różne zakątki Pomorza i zwiedzić wiele ciekawych miejsc tego regionu. Jest to również dobre miejsce na urlop z dziećmi. W samej miejscowości jak i w pobliżu przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych turystów. Największym powodzeniem cieszy się zbudowany nieopodal park linowy. Spokojny odpoczynek i opalanie na plaży można w tym miejscu połączyć z aktywnym czasem i sportowymi wakacjami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Sianożęty warto wybrać również wtedy, gdy marzy nam się urlop w cichym i spokojnym miejscu, niekoniecznie, w którymś z dużych i drogich kurortów położonych nad Morzem Bałtyckim. Jest to raczej mała, spokojna miejscowość, zapewniająca odpoczynek w ciszy, bez zbytniego pośpiechu. Z drugiej strony bliskość większych miast, takich jak na przykład Kołobrzeg, nie pozwoli nam się nudzić w mniej słoneczne dni lata, gdy niemożliwe będzie spędzenie dnia na plaży. Nie jest stąd daleko również do innych większych miast Pomorza. Jeden czy dwa dni wystarczą choćby na wycieczkę do Trójmiasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>